Jau trečią vasarą iš eilės mūsų dailės studija organizuoja vasaros dailės plenerą “Žemės garsai”, skirtą ne tik profesionalams, bet visiems, kurie žavisi dailininkų plenerine veikla ir svajoja piešti/tapyti gamtoje, net jei ir mano, jog tam trūksta žinių, įgūdžių ar drąsos. Plenero metu su mokytojų (dailininkų – profesionalų) pagalba visi dalyviai turi puikią galimybę ne tik pažinti dailės technikų įvairovę, patirti kūrybos džiaugsmą, bet ir sužinoti, kaip perspektyvos, spalvų maišymo pagalba perteikti gamtos grožį ar jos erdvę.

2012 m. vasarą pleneras vyko neapsakomai ramioje gyvenvietėje – Paberžėje (Kėdainių raj.), prie Liaudės upės ir Nykio upelių santakos, 32 km į šiaurę nuo Kėdainių. Gyvenvietėje stovi medinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia (nuo 1859 m.). Šalia bažnyčios veikia 1863 m. sukilimo muziejus (buvusiame Šilingo dvare). Čia ilgą laiko dirbo ir gyveno Tėvas Stanislovas. Jis rūpinosi Paberžės aplinka, rinko paveikslus, dekoracijas, įkūrė muziejų. Ne be Tėvo Stanislovo pastangų Paberžė tapo svarbiu kultūrinės veiklos centru Kėdainių rajone.

“Per šias dienas, kurias praleidome Paberžėje, patyrėme daug įvairiausių emocinių bei kūrybinių transformacijų. Tai tokia vieta, kur kiekvienas jaučiasi grįžęs į namus, arčiau savo sielos – tikrosios esmės. Ačiū už autentiškai ir nepaprastai jautriai perteiktą Tėvo Stanislovo atminimą. Atrodo, kad patyrėme angelišką grybštelėjimą sparnu, nušluojantį kasdienybę ir iš naujo atveriantį vertybes, kurias kartais pamirštame laiko skubėjime” (padėka nuo visų pleneristų).

2011 m. vasarą smagiai leidome laiką Kernavėje, 2012 m. pleneras kėlėsi į Paberžę (Kėdainių raj.).

2013 m. mūsų dailės studija organizuoja jau trečiąjį vasaros plenerą suaugusiems. Lydimi gražių prisiminimų, nusprendėme ir šiais metais organizuoti plenerą toje pačioje – stebuklingoje vietoje – Paberžėje. Jei domitės kūrybine veikla, Jums patinka gamta, mėgstate bendrauti, vadinasi ši kūrybinė stovykla – vasaros dailės pleneras – Jums! Kviečiame prisijungti! Pleneras vyks 2013 m. liepos 22 – 27 dienomis. Daugiau informacijos rasite čia: VASAROS DAILĖS PLENERAS

Iki naujų susitikimų!

Kategorija: Plenerai